Mircea Sandu aruncă bomba: “Putem organiza Supercupa Europei pe Naţional Arena!”
![](https://i0.wp.com/storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/581/7907/9651561/1/highres-00000403212397.jpg?resize=488%2C325)
![](https://i0.wp.com/storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/581/7907/9651561/1/highres-00000403212397.jpg?resize=488%2C325)
După laudele pe care toată lumea le-a avut la adresa românilor care au organizat finala Europa League, iată că ţara noastră poate primi o nouă provocare.
Mircea Sandu a aruncat o bombă care deschide noi orizonturi pentru fotbalul românesc. Dacă se va materializa sau nu proiectul, doar timpul va decide.
„Mai putem organiza o finală, aceea a Supercupei Europei, care poate fi peste trei ani sau cinci ani. Toată lumea a fost încântată de stadion, de organizare şi de comportamentul oamenilor din Bucureşti. Şi meciul a fost un spectacol frumos”, a spus Mircea Sandu la Dolce-Sport.
Citeste articolul complet in prosport, 20 mai 2012.