Ziua Porţilor Deschise:
Un eveniment inedit a avut loc sâmbătă, 27 februarie 2016, la Şcoala „Gala Galaction” din Mangalia. De la primele ore ale dimineţii, copiii grupelor mari din grădiniţele oraşului, însoţiţi de părinţii lor ne-au fost oaspeți. În cadrul Zilei Porţior Deschise la “Gala Galaction” au fost organizate patru ateliere de lucru special gândite pentru a atrage micuţii de grădiniţă către şcoală.
„Mărţişoare, mărţişoare, hai să pregătim!
Şi mămicilor şi bunicutelor, să le oferim!”
MangaliaNews.ro, 01.03.2016.