Faleza Mangalia: Hotelul Scala, Restaurantul Cazino, apoi hotelurile Zenit, Astra, Orion și Zefir, cu actualele denumiri: New Belvedere (fost President, fost Scala), R. Cazino, hotelurile: Solymar, Mera Brise, Corsa și Zefir.
![mangalia-pe-faleza-19065](https://i0.wp.com/www.mangalianews.ro/wp-content/uploads/2016/05/mangalia-pe-faleza-19065.jpg?resize=696%2C455)
![faleza-mangalia-1972](https://i0.wp.com/www.mangalianews.ro/wp-content/uploads/2016/05/faleza-mangalia-1972.jpg?resize=696%2C493)
Vă invităm să vizionați o colectie impresionantă de ilustrate pe această temă, AICI. Citiți si articolul: http://www.mangalianews.ro/2016/04/03/recunoasteti-plaja-si-faleza-din-anii-60/
Mangalia News, Miercuri, 18 mai 2016.