Laurentiu Mironescu – Mamaia generației mele…
”Nu tu P+7 plus 8 retras, unul lângă altul, nu vome arhitectonice, nu blocuri excretate printre hoteluri, pe spații verzi, pe terenuri de tenis și minigolf…, nu terase de consilieri locali care capătă câte-un etaj la fiecare sezon, nu alimentare lângă plajă… Primul lucru cu care trebuie să se doteze următorul primar este buldozerul”.
(sursă foto: Razvan Cezar Mateescu – Grup Constanţa de altădată).
![](https://i0.wp.com/www.mangalianews.ro/wp-content/uploads/2020/05/Mamaia-ieri-si-azi-dimensiunile-barbariei-1024x345.jpg?resize=696%2C234)
![](https://i0.wp.com/www.mangalianews.ro/wp-content/uploads/2020/05/Mamaia-ieri-si-azi-dimensiunile-barbariei-1024x345.jpg?resize=696%2C234)
Mangalia News, 03.05.2020. (Republicare 04.05.2021).