Ziua Porţilor Deschise – Portul Militar Mangalia, 5 august 2023:
Albumul FOTO integral, aici: MangaliaOline.
Ziua Porților Deschise, în Portul Militar Mangalia.
Sâmbătă, 05 august 2023, Liga Navală Română, filiala Mangalia a participat la Ziua Porților Deschise cu un stand de prezentare și de promovare a tradițiilor marinărești.
În cadrul acestor activități, Liga Navală Română Mangalia a organizat un concurs de noduri marinărești pentru copii și a acordat mai multe premii. Fiecare copil participant la concurs a primit câte o insignă, iar câștigătorii concursului au primit diplomă și câte o carte de „Noduri marinărești”. Numeroși copii care ne-au vizitat standul au primit câte o brățară confecționată pe loc de către domnul maistru militar principal Dragu Petrică și de către doamna maistru militar clasa a II-a Gizea Vasilica.
Premiile au putut fi oferite prin sprijinul acordat de către Șantierul Naval Mangalia.
![](https://i0.wp.com/www.mangalianews.ro/wp-content/uploads/2023/08/Ziua-Portilor-Deschise-Portul-militar-Mangalia-5aug2023-09.jpg?resize=696%2C462&ssl=1)
Foto: Marcel Almăjanu, MangaliaOnline.
Mangalia News, 06.08.2023.