Sâmbătă, 21 octombrie a.c, pe Hipodromul din Mangalia a avut loc Finala Campionatului Național de Anduranță pentru copii, juniori și tineret – etapa zonală. Vă prezentăm câteva imagini de la fața locului:
![](https://i0.wp.com/www.mangalianews.ro/wp-content/uploads/2023/10/Hipodromul-din-Mangalia-Finala-Campionatului-National-de-Anduranta-pentru-copii-juniori-si-tineret-04-.jpg?resize=300%2C300&ssl=1)
După ce a terminat cursa de 80 de kilometri anduranță, câștigătorul competiției de anul acesta este tânărul Tiberiu Mihai Popescu și superbul său cal „Vizir”:
MN: Mulțumiri pentru Foto-Video, doamnei Camelia Fuica și lui Tiberiu Popescu.
Mangalia News, 22.10.1023.