Performanță istorică a tricolorilor! Naționala de fotbal a României ne-a făcut fericiți, calificându-se în optimile EURO 2024, de pe primul loc al grupei E | FOTO-VIDEO

0
343

O performanță istorică a tricolorilor!
De Ziua Tricolorului, naționala de fotbal a României ne-a făcut fericiți, calificându-se în optimile Campionatului European de Fotbal, de pe primul loc al grupei E. În ultimul meci desfășurat miercuri, 26 iunie 2024, selecționata noastră a terminat la egalitate, scor 1 – 1, cu echipa Slovaciei.
Ultima dată când naționala României a trecut de faza grupelor a fost în anul 2000. Atunci a ajuns până în sferturile de finală. Să sperăm că actuala selecționată va depăși, sau cel puțin va egala acea performanță.
Hai, România! Hai, băieți!
Ion TIȚA-CĂLIN, 26 iunie 2024.

VIDEO cu golul marcat în minutul 37 de Răzvan Marin, din penalty, aici. și aici: